Tapeta jako element dekoracyjny w pokoju chłopca

Tapeta dla chłopca do pokoju – jak wybrać?

Wybór odpowiedniej tapety do pokoju dla chłopca to niełatwa sprawa. W końcu musi się ona podobać zarówno nam, jak i naszemu pociechom. Dodatkowo, powinna pasować do reszty wystroju i być łatwa w utrzymaniu czystości. Czy zatem tapeta dla chłopca do pokoju musi być typowo „chłopięca”? Niekoniecznie! Wystarczy, że spełni ona kilka podstawowych warunków.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na kolorystykę. Jaskrawe barwy mogą przeszkadzać naszemu dziecku w skoncentrowaniu się, dlatego też dobrze jest wybrać tapetę w stonowanych odcieniach. Nie muszą to być tylko błękity i zielenie, co jest częstym błędem rodziców. Świetnie sprawdzą się też tapety w barwach naturalnych, takich jak beż czy szary.

Tapeta jako element dekoracyjny w pokoju chłopca – modne wzory

Przy wyborze tapety dla chłopca do pokoju niezmiernie ważne są także wzory. Aktualnie na topie są motywy związane z przyrodą, np. liście czy drzewa. Bardzo modne są również tapety z wyobrażeniem kosmosu lub mapy świata. Tego typu wzory rozbudzą wyobraźnię naszego dziecka i pozwolą mu na rozwijanie pasji.

Z drugiej strony, warto pomyśleć o tapetach z motywami sportowymi. Jeżeli nasz syn jest miłośnikiem piłki nożnej, koszykówki czy żeglarstwa, z pewnością spodoba mu się taki wystrój. Można również pomyśleć o tapetach edukacyjnych, na których znajdują się różnego rodzaju ciekawostki – na przykład alfabet, tabliczka mnożenia czy mapa świata.

Tapety do pokoju dla chłopca – praktyczne aspekty

Wybierając tapetę dla chłopca do pokoju, oprócz wzoru i koloru, warto zwrócić uwagę na kilka innych aspektów. Na przykład, czy tapeta jest łatwa do utrzymania w czystości? Dzieci często brudzą ściany, dlatego warto postawić na materiały, które bez problemu można czyścić. Tapety winylowe czy zmywalne są tutaj strzałem w dziesiątkę.

Dodatkowo, ważne jest także, aby tapeta była odporna na uszkodzenia. W końcu dzieci lubią bawić się na podłodze, a zabawki bywają różnego rodzaju – od pluszowych misiów, po klocki lego. Dlatego też warto wybrać tapetę o podwyższonej odporności na wszelkiego rodzaju zarysowania czy uderzenia.